Kakheti. www.visitlagodekhi.com – A new EU-supported webpage to promote touristic potential of Lagodekhi was created by Local Action Group.
"Discover the genuine nature of the Caucasus, where fruitful gardens, ancient forests and sky-reaching mountains meet.” This is a description of Lagodekhi, which you will see at the recently launched dedicated this webpage, promoting Lagodekhi municipality.
The webpage was created with the support of EU through ENPARD programme by the Lagodekhi Local Action Group (LAG) youth members and European volunteers.