Property declarations of Kobuleti municipality officials
Tbilisi. According to conclusion of ''Transparency International Georgia'' (TI), 10 officials of Kobuleti Municipality have filled their property declarations incorrectly, which fact represents violation of legislation requirements.
''''Transparency International Georgia'' examined declarations of up to 30 officials of Kobuleti City Hall and City Assembly on November 26-30. Among violations prevailed those cases when officials either did not fill in or incorrectly indicated property and entrepreneurial activity of their family members'', - reads the information released by TI.