Tbilisi. Transparency International Georgia publishes the report on activities of members of TI Georgia’s Committees of concerned citizens of Adjara in 2018-2019.
“In November 2018, members of TI Georgia’s Committees of Concerned Citizens identified 52 problems and needs in 15 settlements of Batumi, Keda, Shuakhevi, and Khulo. With the aim of addressing them, our organization applied to the municipalities at the end of last year. We received a promise to resolve 25 of the said problems from the city halls of the municipalities”, is noted in the statement.