From November 20 to 22, in Gori, Telavi and Kutaisi, civil society organizations carried out a campaign - “You have a message” initiated to reduce violence against children and aiming at informing citizens about forms of violence against children.
“Civil society organizations as well as citizens signed a petition and called on the state to fulfill its commitments and take effective steps in regard to welfare and harmonious development of children”, - is stated on the website of CIDA in a social network.