ბავშვთა მიმართ ძალადობის შემცირებისკენ მიმართული კამპანია
20-დან 22 ნოემბრის ჩათვლით გორში, თელავსა და ქუთაისში, სამოქალაქო ორგანიზაციებმა გამართეს ბავშვთა მიმართ ძალადობის შემცირებისკენ მიმართული კამპანია - „თქვენთვის შეტყობინებაა“, რომლის მიზანი იყო მოქალაქეების ინფორმირება ბავშვთა მიმართ ძალადობის ფორმებზე.
„კამპანიის ფარგლებში მოეწყო თეატრალიზებული მონოლოგები და დისკუსიები; გაიმართა თემატური პერფორმანსები და გამოფენები. კამპანიის დასასრულს, სამოქალაქო ორგანიზაციებმა და მოქალაქეებმა ხელი მოაწერეს პეტიციას და მოუწოდეს სახელმწიფოს, რომ ბავშვთა კეთილდღეობისა და ჰარმონიული განვითარების მიზნით ნაკისრი ვალდებულებები შეასრულოს და ქმედითი ნაბიჯები გადადგას“, ნათქვამი CIDA-ს გვერდზე სოციალურ ქსელში.