Discussion on the state strategy for civic equality and integration action plan of ethnic minorities
Tbilisi. Members of the youth organizations of political parties and Tinatin Gogeliani, a representative of the State Ministry for Reconciliation and Civic Equality of Georgia discussed the state strategy for civic equality and Integration action plan of ethnic minorities at Rondeli Foundation.
"The discussion was a part of the project “National Minorities in Political Processes – Engagement for Better Future” which is implemented with the support and active participation of OSCE High Commissioner on National Minorities (HCNM)“, is noted on the page of the organization in a social network.