On September 3, Education Development and Employment Center (EDEC) held an online intellectual game – What? Where? When? within the framework of EU-funded Project – Civil Society Sustainable Initiative (CSSIGE) on the topics of volunteering and civic activism.
"The game was broadcasted LIVE via the FACEBOOK page of Timerepublik Georgia – the first time bank in Georgia. The intellectual game aims to raise awareness of volunteering and civic activism among the public, especially among Georgian youth. In total, 10 teams represented from 10 regions of Georgia took part in the game".