Imereti. LDA Georgia within the framework of the project “Civil Society Development Initiative", has held a summary meeting with civil society organizations in Kutaisi municipality.
“The attendees got information about total quantity of the meetings and activities, which were implemented during the project. Also, the final meeting focused on the importance of implementing the project for the development of civil society in Imereti region.
This project is implemented in partnership with the Konrad Adenauer Foundation (KAS), Civil Society Institute (CSI), Training and Consulting Center (CTC), Georgia's Strategic Research and Development Center (CSRDG) and the Education Development and Employment Center (EDEC)”.