Outcomes of 2019-2020 Activities of Transparency International Georgia’s Committees of Concerned Citizens in Samegrelo
Samegrelo-Zemo Svaneti. Transparency International Georgia published outcomes of 2019-2020 Activities of Committees of Concerned Citizens in Samegrelo.
By the information TI spared, the majority of the problems identified by our CCC members in Khobi and Zugdidi were related to rehabilitation and pavement of the roads, increasing the number of municipal public transport, water supply-related works, renovating recreational zones, children’s attractions, and playgrounds, increasing the number of garbage containers, adjustment of the outdoor lighting poles and fencing the village cemeteries in various districts of cities and villages.