„საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს” სამოქალაქო საბჭოების 2019-2020 წლების საქმიანობის შედეგები სამეგრელოში
სამეგრელო-ზემო სვანეთი. „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო” სამოქალაქო საბჭოების მიერ 2019-2020 წლებში სამეგრელოში გაწეული სამუშაოების შედეგებს აქვეყნებს.
ორგანიზაციის მიერ გავრცელებული ინფორმაციის მიხედვით, ზუგდიდსა და ხობში ჩვენი სამოქალაქო საბჭოების მიერ გამოვლენილი საჭიროებებიდან უმეტესობა ქალაქებისა და სოფლების სხვადასხვა უბანში გზის საფარის მოწესრიგებას, მუნიციპალური ტრანსპორტის რაოდენობის დამატებას, წყალმომარაგების სამუშაოების ჩატარებას, სარეკრეაციო ზონების, საბავშვო ატრაქციონების განახლებას და სათამაშო მოედნების კეთილმოწყობას, ნაგავშემკრები კონტეინერების რაოდენობის გაზრდას, გარეგანათების ბოძების მოწესრიგებას, სოფლებში არსებული სასაფლაოების შემოღობვას ეხებოდა.