Informative Auto-Tour
Imereti. Organization "New Generation – New Initiative” has launched the auto-tour in all regions of Georgia within the framework of the "Georgia in Europe” project. Along with the organizers, the experts and officials working on the EU, European Neighborhood Policy and Georgia-EU integration issues will be involved in the information campaigns during the auto-tour. A seminar was dedicated to this event today, on July 2 in the Kutaisi Democratic Engagement Center.
During the tour, meetings will be held as with the rural, as well as with urban residents. Representatives of all groups and ages of the public will be invited to the meetings.
The auto-tour will continue tomorrow in Tsageri and Kvemo Svaneti and will end on July 10 in Samtskhe-Javakheti.