საინფორმაციო ავტოტური
იმერეთი. ორგანიზაციამ „ახალი თაობა - ახალი ინიციატივამ" საქართველოს ყველა რეგიონში პროექტის –  „საქართველო ევროპაში" – ფარგლებში ავტოტური დაიწყო. ავტოტურის დროს, ორგანიზატორებთან ერთად , საინფორმაციო კამპანიებში ევროკავშირის, ევროპის სამეზობლო პოლიტიკისა და საქართველო ევრო-ინტეგრაციის საკითხებზე მომუშავე ექსპერტები და ოფიციალური პირები  ჩაერთვებიან. ამასთან დაკავშირებით დღეს, 2 ივლისს ქუთაისში, დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში, სემინარი გაიმართა.
ტურის ფარგლებში შეხვედრები, გაიმართება როგორც სოფლების, ისე ქალაქების მაცხოვრებლებთან. შეხვედრებში მოწვეულნი იქნებიან საზოგადოების ყველა ფენისა და ასაკის წარმომადგენლები. ავტოტური ხვალ, ცაგერსა და ქვემო სვანეთში გაგრძელდება და 10 ივლისს სამცხე-ჯავახეთში დასრულდება.