Racha-Lechkhumi. Racha-Lechkhumi and Kvemo-Svaneti Regional Hub - Fund "AIC" organized the meeting with the representatives of newly-established regional CSOs. The invited mentors from the well-established and successful CSOs shared their achievements, main challenges and experience.
The meeting aims to strengthen civil society as an independent, transparent and accountable actor across Georgia.
The meetings were organised within the framework of the EU and Konrad-Adenauer-Stiftung funded project “Civil Society STAR Initiative”.