სამუშაო შეხვედრები დამწყებ სამოქალაქო საზოგადოებრივ ორგანიზაციებთან
რაჭა-ლეჩხუმი. რაჭა-ლეჩხუმის და ქვემო სვანეთის რეგიონული ჰაბის - ფონდი „აფხაზინტერკონტი“ (AIC) ორგანიზებით, მოწვეულმა მენტორმა სამუშაო შეხვედრები ჩაატარა რეგიონში მოქმედ ახალგაზრდა, დამწყებ სამოქალაქო საზოგადოებრივ ორგანიზაციებთან (CSO), რათა წარმატებული სსო-ების წარმომადგენლებმა მათ გაუზიარონ თავიანთი მიღწევები, გამოწვევები და გამოცდილება.
აღნიშნული შეხვედრების მიზანია, გააძლიეროს სამოქალაქო საზოგადოება როგორც დამოუკიდებელი, მდგრადი, გამჭვირვალე და ანგარიშვალდებული აქტორი მთელი ქვეყნის მასშტაბით.
შეხვედრები გაიმართა ევროკავშირისა და კონრად ადენაუერის ფონდის მიერ დაფინანსებული პროექტის „სამოქალაქო საზოგადოების ინიციატივის“ ფარგლებში.