The results of the six months initiative were summed up
Tbilisi. UNDP and the UK Government help the Agency for State Care and Assistance for the (Statutory) Victims of Human Trafficking to expand its services for the wider community with a focus on women and underprivileged groups.
The results of the six-month initiative were discussed at the meeting on 15 April, bringing together the representatives from civil society, the donor community and experts.
The initiative is part of the UNDP-led programme to support the ongoing public administration reform in Georgia with assistance from the UK government.