Samthkhe-Javakheti. On June 8, in the village of Sviri, Akhaltsikhe Municipality, members of the Taso Foundation team conducted a training on the topic - “Self-Government - Essence, Structure and Competencies”.
The training was aimed at raising awareness about the essence, structure and competencies of the self-government of new women's self-help groups in the villages of Boga and Sviri.
The project is implemented in partnership with the UN Women Georgia Kakheti Regional Development Fund (KRDF), and CARE Caucasus.