სამცხე-ჯავახეთი. 8 ივნისს, ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფელ სვირში, „ფონდი ტასოს“ გუნდის წევრებმა, ჩაატარეს ტრენინგი თემაზე „თვითმმართველობა - არსი, სტრუქტურა და კომპეტენციები“.
ტრენინგის მიზანი იყო სოფელ ბოგაში და სვირში, ახალი ქალთა თვითდახმარების ჯგუფებისთვის, თვითმმართველობის - არსის, სტრუქტურისა და კომპეტენციების შესახებ, ცნობიერების გაზრდა.
პროექტი ხორციელდება გაეროს ქალთა ორგანიზაციასთან, კახეთის რეგიონალური განვითარების ფონდსა და ქეა საერთაშორისო კავკასიაში პარტნიორობით.
პროექტის მხარდამჭერია შვეიცარიის განვითარების და თანამშრომლობისა (SDC) და ავსტრიის განვითარების თანამშრომლობის (ADC) სააგენტოების მიერ.