Guria. On October 19, Entrepreneurial course was started at the Learning and Employment support Centre of Chokhatauri.
The first Module - Basic Principles of Starting a Business and Customer Relationships - was lead by CSRDG trainers Luka Namoradze and Nino Tsetskhladze.
The course is organized within the project "Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia" implemented by the Georgian Center for Strategic Research and Development (CSRDG) in collaboration with Young Pedagoues' Union and the Georgian Civic Development Association in Guria, Kakheti and Kvemo Kartli region.