Samegrelo. With the coordination of TI Georgia’s committee of concerned citizens, the organization has submitted a statement to Zugdidi City Hall, urging them to address the issues faced by the residents of Beach Street in Chitatskari village, Zugdidi municipality.
“The community members have expressed their need for the road surface to be paved, drainage channels to be constructed, outdoor lighting system to be installed, and the establishment of a water supply and sewage system”.
TI Georgia requests the City Hall of Zugdidi Municipality to fulfill the legitimate demands of the citizens.