The first International Conference on Services for the Survivors of Gender-Based Violence
Tbilisi. The first International Conference on Services for the Survivors of Gender-Based Violence was held in Georgia.
The aim of the event was to share international experience and best practices, improve services supporting women and girls who are victims of violence, so that each of them has unhindered access to services tailored to their needs.
The conference was held within the framework of the project "Ending Violence Against Women and Girls in Georgia", implemented by UN Women and UNFPA with financial assistance from the European Union.