გენდერული ნიშნით ძალადობის მსხვერპლი ქალების მხარდაჭერა და გაძლიერება
თბილისი. საქართველოში გენდერული ნიშნით ძალადობის მსხვერპლებისა და დაზარალებულების მხარდამჭერი სერვისების შესახებ პირველი საერთაშორისო კონფერენცია გაიმართა.
ღონისძიების მიზანს წარმოადგენდა საერთაშორისო გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება, ძალადობის მსხვერპლი და დაზარალებული ქალებისა და გოგოების მხარდამჭერი სერვისების გაუმჯობესება, რათა თითოეულ მათგანს მათ საჭიროებებზე მორგებულ სერვისებზე დაუბრკოლებლად წვდომა ჰქონდეს.
კონფერენცია ორგანიზებული იყო ევროპის საბჭოს პროექტის „ქალთა მიმართ ძალადობის აღსაკვეთად ინტეგრირებული მიდგომის ხელშეწყობა და გენდერული თანასწორობის გაძლიერება საქართველოში“ და პროექტის „ქალებისა და გოგოების მიმართ ძალადობის წინააღმდეგ“ ერთობლივი მხარდაჭერით, რომელსაც გაეროს ქალთა ორგანიზაცია და გაეროს მოსახლეობის ფონდი ევროკავშირის დაფინანსებით ახორციელებენ.