Tbilisi.Get to know journalists who participated in the joint grant competition of the CENN and USAID Economic Security Program, won and prepared media products on reducing and recycling plastic waste.
The winning journalists were awarded at a conference held on December 22, aimed at strengthening circular solutions in Georgia and promoting information sharing among interested parties involved in the sector.
The media competition was organised from October to December 2023, within the framework of the project "Strengthening the Community for the Implementation of Circular Solutions in Georgia", which is implemented by CENN with the support of USAID's Economic Security Program.