Imereti.LDA Georgia had the opportunity to meet representatives of civil society organizations and active citizens of Samtredia municipality.
At the meeting was introduced the documents prepared on the basis of the needs of civil society organizations operating in the Imereti region and providing information about announced grant competitions.
The meeting was held within the framework of the project "Civil Society STAR Initiative'' , which is supported by the European Union (EU) and the Konrad Adenauer Stiftung (KAS).