Samtskhe-Javakheti.On 11-15 June, the Tolerance and Diversity Institute (TDI) and the Norwegian Centre for Human Rights, University of Oslo, held concluding two two-day seminars for the second cohort of the joint certified international course, Freedom of Religion or Belief (FoRB) for All.
The seminars were led by experts from the University of Oxford, the Norwegian Centre for Human Rights, the University of Oslo, Forum 18, and TDI.
The course was conducted with the support of the UNDP Georgia and the Norwegian Embassy in Tbilisi under the initiative LEAD „Leadership, Equality, Advocacy, Democracy” and in partnership with the Oslo Coalition for Freedom of Religion or Belief at the Norwegian Centre for Human Rights, Universitetet i Oslo (UiO)University of Oslo, with the support of Norwegian Ministry of Foreign Affairs.