Kvemo Khartli. Two cohorts of the Civic Development School brought together over 70 young people aiming to empower and educate youth from the Kvemo Kartli region.
Through public lectures and thought-provoking discussions over six months, the school addressed crucial topics, such as human rights, equality, diversity, media and digital literacy, eliminating discrimination and violence.
Civic Development School was established by Red Bridge with support from UNDP and Norwegian Embassy in Tbilisi, in partnership with National Library of Georgia.