Monitoring over Bokhvauri Ends
Guria. With the support of the Lanchkhuti Information Center and the Ozurgeti Young Scientists' Club, the local monitoring group has monitored in the Bokhvauri Community the programs and projects implemented in the villages of this Community by the municipality in 2011.
Based on the monitoring, a relevant report will be drafted, which will be submitted to the population of the concerned village. Based on the monitoring results, the television story will be prepared also that will be shown to the Guria population by the local TV-company "Guria".
The monitoring was carried out within the framework of the "Public Monitoring for Change" project funded by the Eurasia Partnership Foundation.