Kvemo Kartli. On July 23 the society "Biliki” held the event in the culture and recreation park called the "Colorful Summer”. Beneficiaries of the organization’s day centers, members of the civic and journalist clubs and other interested persons have participated in the event.
Photo exhibition was organized as part of the event "Colorful Summer”, which covered the events, trainings and interesting activities held within the framework of the summer camp "Talking about Myself”. Pictures were taken by the Georgian, Azerbaijani, Armenian and Chechen participant children themselves. In the culture and recreational park the volunteers did face art for all interested persons, while the trainer of the journalist studio held the workshop in photography for the interested audience. The camp was organized on July 4-10 in borough Ureki, hosted by the civil society organization "Biliki”.