Guria. On August 10-19 the "Student-Youth Council” has hosted the youth exchange project in Ureki. The event, which carried the title of "Dialogue in Quadrology”, united the young participants from 4 countries (Lichtenstein, Ukraine, Poland, Georgia) and aimed at getting familiar with cultural values and national traditions and inter-cultural learning through the application of informal education methods. The final product of the event was the theatrical performance, which the project participants have presented in the Batumi.
Central Park. The project is financially supported by the Lichtenstein National Agency, as part of the EU program "Youth in Action”.