Presentation of the Youth Center for the Public School Directors
Imereti. On October22, the Kutaisi Youth Center has presented the Advancing National Integration Project and the Youth Center to the Directors of Kutaisi-based public schools.
The presentation aimed at informing the Directors about the objectives and tasks of the Advancing National Integration Project. The presenters have talked about the priorities, structure, implemented events and achieved results, statistical data and future activities of the Kutaisi Youth Center. Questions-and-answers have followed after the presentation.
The presentation was delivered as part of the "Advancing National Integration in Georgia" project (ANI), implemented by the UN Association of Georgia (UNAG) with support from the US Agency for International Development (USAID).