Presentation of Youth Club Project Functioning with ‘’Dea’’
Samegrelo. Representatives of the Children and Youth Fund have attended on November 8 in the Zugdidi Civic Engagement Center the presentation of integrated youth club project functioning with the Association of Mothers of Disabled Women and Children "Dea".
The project aims to raise citizen responsibility in environmental issues, as well as to involve youth in information-education activities and ecologically-oriented practical events.
The project is financially supported by the Children and Youth Fund of the Ministry of Sports and Youth Affairs.