On Monday 17 September, 2012, at 5:30 pm the South Caucasus Regional Office of the Heinrich Boell Foundation hosts a public debate on:  "The Electoral Challenges for Georgia’s Democratic Development: Test for the Efficiency of the European Neighborhood Policy”.
Speakers:
• Mr. Giorgi Kandelaki, Member of the Parliament of Georgia, "United National Movement” (Tbilisi, Georgia)
• Ms. Viola von Cramon, Member of the Bundestag of the German Federal Republic, "Alliance '90/The Greens” (Berlin, German Federal Republic)
• Ms. Tamar Chugoshvili, Georgian Young Lawyers Association, Chairwoman (Tbilisi, Georgia)
The debate will be moderated by Ms. Ketevan Tsikhelashvili, Eastern Partnership Georgia’s National Platform, Coordinator (Tbilisi, Georgia).