Discussion on Self-Government Issues
Samegrelo. The Zugdidi Office of Transparency International – Georgia has organized a discussion over the Self-Government Code in the Civic Engagement Center.
The analyst of the organization's Zugdidi Office has informed the audience about key articles of the Code adopted by the Parliament at the third hearing. Employees of the Samegrelo-ZemoSvaneti Regional Administration, Zugdidi Municipality Sakrebulo and Gamgeoba, as well as the CSO and media representatives have participated in the discussion.
"Transparency International - Georgia" plans to organize similar discussions in Kutaisi and Batumi as well.