Cleaning Rally in Zugdidi
Samegrelo. On September 14, the civic club members of the Samegrelo-Zemo Svaneti partner school of the "Civic Education and Teachers' Training Program" have joined in Zugdidi the annual international cleaning campaign – "Let's Clean the World".
Over 60 pupils of the partner school have participated in the event. As a result of activities the adjacent territory of the Association "Atinati" was cleaned. Pupils of the Poti Public School #2 and the civic club members of the Rukhi Public School and the Abasha Public School #2 were involved in the event, who have cleaned the adjacent territories of their schools.