Open Door Day on Paid Internship
Tbilisi. The open door day will be held on October 10 from 12:00 pm to 18:00 pm as part of the paid internship program of the East-West Management Institute (EWMI G-PAC). At the meeting the postgraduates and graduates will receive information on the paid internship program, which offers to the master's degree students studying public policy, public administration, political science and similar fields a monthly compensation of up to 250 Dollars, so that they work with analytical non-governmental organizations or the state institutions.
The staff of EWMI G-PAC will hold the presentation at 4:30 pm in the English language, and the interested persons can talk to them about the program throughout the entire day. The event will be attended by the current and former interns, who will share their experience with the attendees.