Batumi Arts House ‘’Argani’’ Met with Volunteers of BIAFF
Adjara. On October 10 the Batumi Arts House "Argani” held a meeting with the volunteers of the Batumi International Film Festival. The meeting aimed at summarizing BIAFF 2012 and getting familiar with the volunteers’ thoughts about the quality of the held film festival. Apart from being involved in the project organization-wise, in parallel they studied in the BIAFF summer school, where they acquired skills of a film director.
The project was implemented with the financial support of the "Open Society – Georgia” Foundation and the Ministry of Education, Culture and Sports of Adjara