ბათუმის ხელოვანთა სახლი „არგანი“ BIAFF-ის მოხალისეებს შეხვდა
აჭარა. 10 ოქტომბერს ბათუმის ხელოვანთა სახლმა „არგანმა"  გამართა შეხვედრა  ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალის  მოხალისეებთან.  შეხვედრა მიზნად ისახავდა  BIAFF  2012–ის ერთგვარ შეჯამებას. ასევე მოხალისეების მოსაზრებების გაცნობას ჩატარებული  კინოფესტივალის ხარისხის შესახებ. მოხალისეები გარდა იმისა, რომ პროექტში  იყვნენ ჩართულნი საორგანიზაციო კუთხით,  ისინი პარალელურად სწავლობდნენ BIAFF საზაფხულო კინოსკოლაში. სადაც მათ შეიძინეს კინორეჟისორისთვის აუცილებელი უნარჩვევები.
პროექტი განხორციელდა ფონდი „ღია საზოგადოება – საქართველო" და აჭარის განათლების, კულტურისა და  სპორტის სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით.