Open Discussion ‘’Your Right to Know’’
Tbilisi.An open discussion will be held as part of the G-PAC program of the East-West Management Institute on October17, where the participants will discuss how can the joint work of the students, civil society and donors solve the challenges facing the Georgian society.
At the beginning of discussion the representatives of EWMI G-PAC will inform the attendees about the activities implemented so far and provide information on problems they encounter while protecting the public interests (advocacy), as well as in the process of selecting the priority areas and issues, new ideas and organizations.
The discussion will be held in the Ilia State University (Ilia Chavchavadze Avenue #32, Room 101), from 15:00 until 18:30. The discussion will be led by FronNahzi, Head of EWMI G-PAC and his Deputy TamunaKarosanidze.
"Your Right to Know!" – is the part of EWMI G-PAC's information campaign. It aims to inform the public on the activities planned and implemented as part of EWMI G-PAC and to obtain from them new ideas and remarks. In the coming four weeks similar discussions will be held in other five higher education institutions.