Conference: ‘’Woman and Migration’’
Tbilisi. CSO "Sida" has organized a conference "Woman and Migration" on July 31 with financial support of the EU.
The conference was a final event of the "Woman and Migration" campaign planned as part of the "Personalized Assistance to Georgian Migrants" (G-PAM) project, implemented by CSO "Sida" together with partner organizations.
The conference aimed at encouraging the face-to-face dialogue of the state, international and non-governmental organizations working on migration issues and the migrants about issues related to legal and illegal migration.