კონფერენცია: „ქალი და მიგრაცია“
თბილისი. 31 ივლისს, არასამთავრობო ორგანიზაცია „სიდას" ორგანიზებით და ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით, გაიმართა კონფერენცია „ქალი და მიგრაცია".
კონფერენცია წარმოადგენდა პროექტის „ინდივიდუალური დახმარება ქართველ მიგრანტებს" (G-PAC) ფარგლებში დაგეგმილი კამპანიის „ქალი და მიგრაცია" დასკვნით ღონისძიებას, რომელსაც ახორციელებს არასამთავრობო ორგანიზაცია „სიდა" პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად.
კონფერენციის მიზანი გახლდათ მიგრაციის საკითხებზე მომუშავე სამთავრობო, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მიგრანტების პირისპირ დიალოგის წახალისება ლეგალური და არალეგალური მიგრაციის საკითხებთან დაკავშირეებით.