HEKS-EPER Georgia, together with Dedoplistskaro Local Action Group (LAG) and Biological Farming Association "Elkana” announces the second open grant competition in Dedoplistskaro municipality in the framework of the EU-supported ENPARD project "Promoting Citizen engagement for Economic Development” (PROCEED).
The grant competition covers Dedoplistskaro as well as administrative units of the municipality. Submitted applications will be evaluated according to the Dedoplistskaro Local Development Strategy (LDS) and its priorities.
The main goal of the competition is to fund projects that aim to improve living standards and socio-economic conditions, taking into consideration the priorities and objectives given in the Dedoplistskaro Local Development Strategy (LDS).