Would like to create and develop your innovative social enterprise and work in an international team of young people with the help of trainers and mentors?
Entrepreneurs Association invites you to participate in the international rural acceleration program `Youth for Sustainable Rural Development`, which aims to motivate, encourage and enable young people from rural areas to create innovative eco-social enterprises and sustainable communities with equal opportunities for everyone.
In the framework of the project 15 Georgian and 15 German participants aged between 18 years and 35 years will be selected, who are willing to spend the fall working on fascinating social enterprise projects in rural areas. There is no fee for your participation. Costs related to travel, accommodation, and meals will be covered by the project.