SMEDA is starting a project to assist the digital transformation process for women who manage and run their own businesses in the Adjara region.
In particular, from Khulo and Keda municipalities female entrepreneurs will be selected to attend digital transformation workshops, work with mentors to develop digital transformation strategies for their own businesses and to implement specific digital services before the project is completed.
SMEDA invites businesswomen to participate in our project from these municipalities. If you are interested, fill the application form...