Local Democracy Agency Georgia invites CSO's and CBO's operating in the Imereti region to participate in Job Shadowing in Ambrolauri municipality.
The purpose of the visit is, on the one hand, to gain experience and share successful examples, and on the other hand, to increase the possibility of cooperation between CSO's/CBO's in the bordering regions.
The application deadline is September 12.
The Job Shadowing will be organized by LDA Georgia within the framework of the project "Civil Society STAR Initiative", with the support of the European Union and the Konrad-Adenauer-Stiftung.