Local Democracy Agency Georgia invites CSO's and CBO's operating in the Imereti region, which are interested in social entrepreneurship, to participate in a study visit.
The purpose of the visit is, on the one hand, to gain experience and share successful examples, and on the other hand, to increase cooperation among civil society organizations and social enterprises in bordering regions.
The application deadline is April 21.
The Job Shadowing will be organized by LDA Georgia within the framework of the project “Civil Society STAR Initiative”, with the support of the European Union and the Konrad-Adenauer-Stiftung.