Georgian System of Market Economy – 2003-2012
Institute for Development of Freedom of Information (IDFI), Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and Bremen University with the financial assistance of the Federal Foreign Office of Germany within the scopes of the project "Strategic Plan Georgia 2020 – Strengthening Public Involvement (ZigB) Georgia” are announcing lecturing courses for students.
Within the scopes of the aforementioned project students will have the opportunity to be involved in the 4 day lecturing course – "Georgian System of Market Economy – 2003-2012”. The named lecturing course will be conducted by Giorgi Khishtovani, Bremen University, PhD.
Participants will be awarded with the Joint Certificate of IDFI, Ivane javakhishvili Tbilisi State University and Bremen University. In case of interest, please, register via email: georgia2020@idfi.ge . Last day of registration is January 17, 2015. The number of participants is limited.