100% Scholarship for University of Stirling, Scotland, UK
Educational Agency ELL and University of Stirling, UK announce the scholarship contest. The tuition fee of the winner will be 100% financed (12,495 GBP) for an International Foundation programme in Business, Finance, Economics and Marketing. After the successful completion of the programme a student will have a progression onto a first year of bachelor programme at The University of Stirling.
The eligibility: High School students in their final year of studies, 12th grade with very good grades. High school graduates and 1st year university students.