COBERM-3: Call for Project Ideas
COBERM is a grant programme funded by the European Union and implemented by United Nations Development Programme (UNDP) that supports initiatives of local Civil Society Organizations (CSOs) in a wide range of areas and activities, including support to improving the lives of people and living conditions of local communities affected by conflict.
COBERM has been set up in May 2010, and implemented two phases during 2010-2015. The third phase of the programme was launched in January 2016.
Purpose of the call: COBERM is soliciting innovative project ideas from representatives of civil society, including registered local and international non-governmental organizations that are likely to contribute to the goals of the programme.
Deadline for Applications: 13 March 2016 18:00, COB. No applications will be accepted after this deadline.