CNFA, through the G-HIP Project (the "Project"), is seeking in-kind grant applications for implementation of a competitive in-kind grant program. The grants will be awarded and implemented in accordance with the United States Agency for International Development (USAID) and US Government regulations governing grants and G-HIP`s internal grant management policies. Please note that the deadline for receiving applications is December 30, 2018. Applications will be reviewed and scored, as received, on a rolling basis until the deadline.
Interested applicants have the chance to ask questions about the RFA and receive guidance on how to complete the application form given in Annex A on info@georgiahip.org or at the G-HIP office at the address: Tbilisi47 Kostava Street, Suite 26; Tel: 0322 98 22 32