IDFI-მ ორგანიზაციული განვითარებისთვის დაფინანსება მოიპოვა
თბილისი. ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტმა (IDFI) ორგანიზაციული განვითარებისთვის 2 წლიანი გრანტი მოიპოვა.
„IDFI-ის მიერ მიღებული ორგანიზაციული განვითარების გრანტის მიზანია IDFI-ის, როგორც კვლევითი ორგანიზაციის განვითარება შემდეგი კონკრეტული მიმართულებებით: კვლევების ხარისხი, კომუნიკაცია, ადვოკატირება, შიდა განვითარება და მმართველობა.
IDFI 5 სხვადასხვა მიმართულებით მუშაობს, ესენია: სამოქალაქო კონტროლი, ადვოკატირება, კვლევითი საქმიანობა, ცნობიერების ამაღლება და გამჭვირვალე არქივები. ორგანიზაციისთვის ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი სწორედ კვლევითი საქმიანობაა, რაც შერწყმულია სახელმწიფოსთვის რეკომენდაციების მომზადებასა და შეთავაზებასთან", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.