ესტონეთის პრეზიდენტი ციფრული ტექნოლოგიების დანერგვის პროცესს ესწრება
თბილისი. ესტონეთის პრეზიდენტი, თბილისის 150-ე საჯარო სკოლას ეწვია და პირადად გაეცნო საქართველოში განათლების ეროვნული სისტემის ხარისხისა და ინკლუზიურობის გაუმჯობესების მიზნით ესტონეთის მთავრობის მიერ გაწეული დახმარების პროგრამას.
„ესტონეთის პრეზიდენტი ესაუბრა სკოლის მასწავლებლებსა და ბავშვებს და საგანმანათლებლო პროცესში ციფრული ტექნოლოგიების დანერგვის წახალისების მიზნით გადასცა კომპიუტერული ტექნიკა (ლეპტოპები, პროექტორები და ეკრანები) პარტნიორ სკოლებს.
მიმდინარე პროგრამა აგრძელებს ესტონეთის მთავრობასთან ადრე დაწყებულ თანამშრომლობას, რომლის მიზანიც მაღალკვალიფიციურ მასწავლებელთა მომზადება და ისეთი სასწავლო გარემოს შექმნაა, რომელიც ხელს შეუწყობს ბავშვების კარგ აკადემიურ მოსწრებას", ნათქვამია უნისეფის ვებგვერდზე.